bet365

  Login
Login:
Parola:
[Inscriere] [Reamintire parola]


  Instant chat
: Scrie mesajul tau aici, apoi click pe "Chat"
oaida claudiu: Scrie mesajul tau aici, apoi click pe "Chat"
calinescu daniel: are careva coduri pentru scheme reduse pentru pronosport format electronic ?
manea valentin: spuneti niste pronosticuri
aurel: salut

  Sondaj
Considerati ca Adi Mutu va reusi sa revina la acelasi nivel dupa "ispasirea" perioadei de suspendare?
Da
Nu
>> Vezi rezultate sondaj <<
 Stiri > 2004-10-01 > CLASAMENTE, REZULTATE - DIVIZIA D
CLASAMENTE, REZULTATE - DIVIZIA D
Aparut in ziua de Vineri 01 Octombrie 2004

Divizia D, Mehedinţi

 

Primarul-suspendat, dar ca fotbalist

În urma incredibilelor evenimente petrecute etapa trecută la partida dintre Recolta Dănceu şi Agromec Şimian, scor 0-2, Comisia de Competiţii şi Disciplină din cadrul AFJ Mehedinţi l-a suspendat pe primarul-antrenor-jucător al gazdelor, Stelian Stăncioiu, pe o perioadă de 6 luni şi l-a amendat cu 5 milioane. Jucătorul Ionuţ Mării a primit 4 etape de suspendare şi 500.000 de lei amendă, iar clubului Recolta Dănceu i-a fost dat un ultim avertisment. Rămâne de văzut dacă aceste sancţiuni nu vor fi reduse la apel, cum s-a mai întâmplat şi în alte cazuri. Deşi meciurile etapei a V-a s-au terminat miercuri, la ora 19.00, nici până joi, la ora 15.00, la AJF nu se ştiau toate rezultatele. (M. O.)

 

Rezultate, etapa a V-a

 

Viitorul Cujmir – Dunărea Hinova 1-0; Dunărea Orşova – Constructorul Eşelniţa 5-0; AS Cerna Baia de Aramă – Victoria Devesel 2-4; AS Şovarna – Avântul Branişte 5-2; CS Strehaia – Marmura Brezniţa de Ocol 2-0; AS Real Vânju Mare - Pandurii Cerneţi 1-2; Agromec Şimian – Unirea Gârla Mare 4-0; Unirea Livezile – Recolta Dănceu 1-7; Unirea Vânători – Inter Brezniţa de Motru 2-0

 

Clasament

 

1. Agromec Şimian 5 5 0 0 21- 0 15
2. Recolta Dănceu 5 4 0 1 24- 8 12
3. Viitorul Cujmir 5 4 0 1 13- 3 12
4. Pandurii Cerneţi 5 4 0 1 13- 6 12
5. Victoria Devesel 5 4 0 1 12- 8 12
6. Dunărea Orşova 5 3 0 2 23- 7 9
7. AS Real Vânju Mare 5 3 0 2 13- 4 9
8. Constructorul Eşelniţa 5 3 0 2 14 - 9 9
9. CS Strehaia 5 3 0 2 18-14 9
10. Dunărea Hinova 5 2 0 3 10- 8 6
11. Brezniţa de Ocol 5 2 0 3 5- 7 6
12. Cerna Baia de Aramă 5 2 0 3 8-12 6
13. Unirea Vânători 5 2 0 3 3-11 6
14. AS Şovarna 5 1 0 4 12-14 3
15. Unirea Livezile 5 1 0 4 5-15 3
16. Unirea Gârla Mare 5 1 0 4 4-16 3
17. Avântul Branişte 5 1 0 4 7-35 3
18. Brezniţa de Motru 5 0 0 5 2-30 0

Divizia D, Dolj - restanţe

 

Gaz Metan Pieleşti - Dunărea Calafat 2-2 (restanţă din etapa a IX-a); Portul Bechet - Unirea Podari 3-0 (restanţă din etapa a VII-a). Ieri s-a disputat şi partida ASF Mârşani – Avântul RAT Işalniţa (meci restanţă din etapa a VII-a).

 

Clasament

 

1. Dunărea Calafat 9 7 1 1 54- 8 22
2. Gaz Metan Pieleşti 8 6 2 0 26-10 20
3. ASF Mârşani 8 6 0 2 30-18 18
4. Unirea Podari 8 5 2 1 20- 6 17
5. Portul Bechet 9 5 2 2 17-16 17
6. Avântul RAT Işalniţa 6 5 1 0 21- 6 16
7. UT Dăbuleni 9 4 2 3 19-18 14
8. Recolta Ostroveni 8 3 2 3 10- 9 11
9. Victoria Călăraşi 9 2 1 6 11-21 7
10. Vânătorul Desa 9 2 1 6 6-24 7
11. Progresul Segarcea 9 2 0 7 8-26 6
12. Unirea Leamna 9 2 0 7 18-42 6
13. Progresul Băileşti 8 1 2 5 7-29 5
14. ASO Filiaşi 8 1 0 7 10-30 3

 

Divizia D, Gorj, etapa a VII-a

 

Dinkă Skeleru Bâlteni - Viitorul Cătunele 2-0; Recolta 2000 Băleşti - Viitorul Dumbrava Câlnic 0-2; Energetica Tismana - AS Strâmba Jiu Turceni 3-0 (neprezentare); Concefa Albeni - Viitorul Negomir 6-3; MVM Drăguţeşti - Parângul Sadu 3-0; Ştiinţa Peştişani - Viitorul Iniţiativa Glogova 3-1; Rostramo Târgu Jiu - Viitorul Plopşoru 5-1; Dinamo Inter Stăneşti - Gilortul Târgu Cărbuneşti 0-2; Unirea Drăgoteşti - Energia Turceni 0-1

 

Clasament

 

1. Gilortul Tg. Cărbuneşti 7 6 1 0 34- 5 19
2. Energia Turceni 7 6 0 1 17- 9 18
3. Dumbrava Câlnic 7 5 1 1 20- 4 16
4. MVM Drăguţeşti 7 5 0 2 17- 7 15
5. Parângul Sadu 7 4 1 2 18-11 13
6. Ştiinţa Peştişani 7 4 1 2 17-11 1
7. Energetica Tismana 7 4 0 3 15-23 12
8. Dinkă Skeleru Bâlteni 7 3 2 2 14- 8 11
9. Concefa Albeni 7 3 1 3 21-19 10
10. Dinamo Stăneşti 7 3 0 4 10-10 9
11. Rostramo Târgu Jiu 7 3 0 4 13-16 9
12. AS Strâmba Jiu 7 2 3 2 12-18 9
13. Viitorul Cătunele 7 3 0 4 13-21 9
14. Viitorul Plopşoru 7 1 2 4 6-19 5
15. Viitorul Negomir 7 1 1 5 14-23 4
16. Recolta Băleşti 7 1 1 5 8-20 4
17. Unirea Drăgoteşti 7 1 0 6 10-18 3
18. Viitorul Glogova 7 1 0 6 7-24 3


Sursa: Editie Speciala de Oltenia
  Top castiguri: general
Dancau Mihai Radu 1219
YOIULI 1019
iftinoiu adrian 348
victor 137
Moraru 124

  Nelamuriri? Sugestii?
Email:

  Ultima luna: general

 RECLAME
  • PISCINE
  • cumparaturi online

    by Mugurel Serban
    Pariuri sportive, fotbal, stiri, sport, castiguri